Slash and Shonen-ai

Tam kde se snoubí země s nebem

Naruto

Come back home

 

Tvůj rozesmátý obličej nelze zapomenout... A ty to moc dobře víš a pořád se usmíváš... na mě. Víš, že to po čem toužíš ty splnit nemůžu.

Ne v této vteřině.

Ne v této chvíli.

Ne tento den.

Ne tento týden.

Možná že ani tento život.

Ty ale nepřestáváš doufat. Jak typické zrovna pro tebe. Upíráš na mě své modré oči. Už jsem ti někdy řekl, že jsou jako obloha po bouřce? Čisté a jasné. Ne. Neřekl. Bavil jsem se s tebou jen málo  a rozhodně ne o tvých světlých stránkách. Já spíš vyzdvihoval ty temné. Co jiného od mně také čekat. Jsem Uchiha. Jsem poslední Uchiha... Ne. Kdybych byl poslední – byl bych v tvé náruči nebo ty v mé. A to nejsem.

Jsem v temné a ponuré jeskyni. Je tu cítit vlhkost. Jak by ne. Nedaleko je vodopád. Slyším tvé kroky. Jsou jiné ne všech ostatních. Jiné... Ale nedokážu je popsat. Prostě vím, že jsi to ty.

Hledáš mě. Jako předtím, předtím a ještě předtím.

Proč mě hledáš? Měl jsem dojem, že mé city nejsou opětované. Vlastně... Já se neptal. Radši držet jazyk za zuby a mlčet. Jak prosté. Jak jednoduché. Jsem Uchiha.

Lidé si myslí, že nemám city. Mýlí se. Mám je. A právě v tu nejméně vhodnou dobu se vynořují a já před tebou vidím tvou tvář, i když zavřu oči. Jsi mé prokletí, jsi i mé světlo. Vyber si.

Mám být chladný, lhostejný a můj pohled má zabíjet. A to není jen tak na oko. Můj Sharingan se lepší. A můj starší bratr chce mé oko.

Pro všechny jsem zrádce. Tak proč pro tebe ne?

Bylo by to jednoduší...

Věř mi. Ne. Nevěř. Ty věříš všem, ale Uchihum nesmíš. A já Uchiha jsem.

Černé oči se zavřely a na rtech byl stále ten samolibý úsměv.

 

°°°

 

Blonďatý mladík se plavně pohyboval po hladině jezera a pozorně se rozhlížel kolem sebe.  Musí tady být. Musí! Opakoval si. Jenže to si myslel vždy. Vždy. A bude si to myslet do té doby dokud ho nenajde.

Třeba navždy.

Třeba do skonání světa.

Třeba do své smrti... Jen ne do jeho.

Za zády mu bouřil vodopád. Bylo krásné odpoledne. Všichni ostatní to už vzdali... I Sakura-chan. Nikdy jí nevěřil, že byla do Sasukeho opravdu zamilovaná. Jinak by to nevzdala. A on? Hledá přeci jen svého přítele.

Nejlepšího přítele.

Kdysi jediného přítele

A svou...? „Ne!“ Rozkřikl se nahlas nedbaje, že vyplašil hejno nějakých ptáků. Tuhle myšlenku odmítal. Odmítal na ní pomyslet. „Tak proč se mi vybavují jeho černé vlasy,  jak byly hebké na dotek? Proč se mi vybavuje,  jak zranitelně vypadal, když jsem ho držel v náručí a myslel si že umírá? Proč?

Blonďák potřásl hlavou. Ne! Ne! Ne! Tyhle myšlenky nebyly jeho! Musel to chytit od Sakura-chan! Ta mu přeci pořád vtlouká do hlavy, jak je Sasuke úžasný, dokonalý a.... hezký.

„Sasuke! Vrať se domů!“ Zavolá. Jeho hlas se posměšně odráží od vody, země, oblohy, stromů. Ale za chvilku ho pohltí vodopád. „Vrať se zpátky domů...“ Tichá prosba. Proč není vyslyšená?

„Naruto!“ Ozvalo se ze břehu. Otočil tam hlavu. Na břehu stál Kakashi-sensei a mával na něj.

Zase to vzdávají.

Zase se vrací domů s prázdnou.

Zase v něm zůstala myšlenka, co pro něj vlastně Sasuke znamená, že kvůli němu riskuje život.

Svěsí ramena a vydá se za svým učitelem. „Vracíme se zpátky do Listové. Hokage-sama má pro nás práci.“ Oznamovací tón.

Naruto upřel svůj poslední pohled na vodopád. Přimhouří oči. Proč se mu zdá, že tam vidí postavu? Přelud? Asi ano...

Nechává za sebou vodopád i s jeho bouřlivou řekou. Nechává za sebou... Co? Neví. Ale proč má pocit, že něco důležitého?

 

°°°° 

Poznámka autora:

Poslouchala jsem písničku Come back Home od HOME MADE kazoku a tohle mě naprosto spontánně napadlo. Psala jsem jak mě napadlo v danou chvíli. :-)

Doufám, že se líbí. Snažila jsem se si představit jak by vypadalo, kdyby se ti dva potkali... Sasuke by přemítal o svých citech a Naruto ho hledal.

Je to takové kraťounké, ale snad to stálo za přečtení.

písnička xD

U

Come Back Home - HOME MADE KAZOKU
Poslední komentáře
26.11.2009 21:54:51: Překrásná povídka... mám ráda, když autor správně zakončí povídku... A tys ji zakončila skvěle ^^ ...
03.06.2009 17:49:26: Moc hezká povídka!!! SasuNaru je prostě nejlepší (mluvím sama za sebe)! Mohla by jsi sem házet něco ...
01.06.2009 23:03:55: rozhodně to stálo za přečtení. mám tyhle sladkobplné povídky ráda. a když jsou napsané takk krásně a...
 
Každý z nás je anděl s jedním křídlem. Abychom mohli létat, musíme se obejmout. - L. de Crescenzo